0%
انواع دستگاه پرکن

آراد ماشین، سازنده انواع دستگاه پرکن در مدل های دستی، نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک می باشد. شما می توانید بسته به نوع نیاز خود محصول مورد نظر را خریداری نمایید.

از دیرباز تا کنون یکی از اهداف اصلی صنعت ماشین سازی طراحی و ساخت ماشین آلاتی اسن که به خط تولید سرعت و کیفیت ببخشند.

یکی از انواع دستگاه هایی که توانسته است به رفع نیاز برای پرکردن مواد مختلف با سرعت و دقت بیشتر جامه عمل بپوشاند طراحی و ساخت دستگاه پرکن برای پرکردن مواد مختلف بوده است.

ساخت انواع دستگاه پرکن باعث تحولی عظیم در صنعت ماشین سازی مدرن محسوب می شود.

توجه به این نکته حائز اهمییت است که طراحی و ساخت این نوع ماشین آلات چون نیازمند دقت و تخصص زیادی می باشد، هر کسی نمی تواند به راحتی این کار را انجام دهد.

شرکت آراد ماشین با بکارگیری علم و توانایی کادری مجرب و متخصص ومهندسین حازق، در جهت رفع این نیاز مهم به طراحی و ساخت دستگاه های پرکن برای صنایع و در انواع تک نفره و گرم های بالا برای مواد گرانولی، پودری، مایعات و… پرداخته است.

زیرا بسته بندی هر محصولی در صنایع مواد غذایی حتی از لحاظ تفاوت غلظت یا نوع مواد نیاز به طراحی و ساخت دستگاه های متفاوتی دارد.

در تقسیم بندی بعدی انواع دستگاه پرکن، دستگاه های پرکن دستی، نیم اتوماتیک و تمام اتوماتیک قرار می گیرند.

 

در زیر به طور خلاصه اشاره ای به هر یک از این دستگاه ها می گردد:

 

دستگاه های پرکن مواد گرانولی

دستگاه هایی که برای پر کردن و بسته بندی انواع مواد گرانولی همچون حبوبات، خشکبار و… در بسته بندی های مختلف و گرم های متفاوت به کار می رود به دو شکل حجمی (پیمانه ای)، توزین دار طراحی می کردند.

این دستگاه ها با دقت بالایی و با سیستم وزن کشی قابلیت پر کردن مواد در ظروف شیشه ای، پلاستیکی و… را دارند.

 

دستگاه پرکن مواد پودری

دستگاه پرکن مواد پودری طوری طراحی گردیده اند که قابل تنظیم هستند و قادر به این می باشند که مقدار معینی از انواع مواد پودری را مانند نسکافه، قهوه، آرد، نمک و… را در بسته بندی های مختلفی همچون ساشه یا تک نفره، بسته بندی سلفونی در گرم های بالا، ظروف مختلف مانند قوطی و یا پلی اتیلن پر کرده و به صورت کاملا بهداشتی و دقیق عرضه کردند.

 

دستگاه پرکن مایعات

دستگاه پرکن عسل

انواع دستگاه پرکن مایعات برای پر کردن انواع مایعات مانند آب معدنی، روغن، سس، عسل و… استفاده می شوند.

این نوع پرکن ها با توجه به ویسکوزیته مواد خود به انواع متفاوتی تقسیم می گردند. به همین علت در ساخت آن ها نوع ماده، میزان غلظت، تیراژ و… مد نظر قرار داده می شود.

انواع پرکن های مایع شامل پرکن های ثقلی، پمپی پیستون و سیلندری هستند. مشخصه مشترکی که همه آنها معمولا استفاده می شود.

جنس بدنه این دستگاه ها است که باید قسمت هایی که با مواد در تماس هستد استنسل استیل باشند، سیستم تنظیم تزریق مواد را دارا باشند و عملکرد دستگاه ها معمولا به صورت پنوماتیک با کمک تابلو برق و تنظیم از طریق PLC می باشند.

پرکن های پمپی برای مواد مایع غلیظ و نیمه غلیظ چون عسل، ژل، سس و… در انواع پروف پت، PP، پلی اتیلن، شیشه وغیره هستند. این دستگاه ها مجهز به پمپ تزریق مواد بوده و تنظیمات را از طریق PLC، دستگاه به راحتی می توان انجام داد.

پرکن های ثقلی برای انواع مایعات رقیق مانند آب معدنی، سرکه و… استفاده می شوند.

با بازشدن نازل دستگاه ثقل مخزن باعث ورود مایع رقیق به راحتی در ظرف مورد نظری که زیر نازل دستگاه قرار گرفته می شود و با توجه به تنظیم گرماژی که شده ظرف پر می گردد.

کنترل سطح مایعات هنگام ورود به ظرف از طریق سنسور هایی که در این دستگاه ها به کار می رود انجام می گیرد.

پرکن های سیلندر پیستونی مناسب موادی چون عسل، مربا و… می باشند.

تنظیم سیلندر از طریق ولم های نصب شده روی جک ها انجام می گیرد.

سیلندر ها به شیر های دوطرفه مجهز هستند که یک طرف شیر به مخزن دستگاه و طرف دیگر به نازل دستگاه وصل است.

هنگام حرکت پیستون همزمان ورودی مخزن بسته شده است و خروجی نازل باز می شود و مواد درون سیلندر به داخل نازل و ظرف هدایت می گردد.

شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انواع دستگاه پرکن آراد ماشین با ما تماس بگیرید.

دستگاه پرکن

انواع دستگاه پرکن

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!